hola

L'Escola Tabor ha presentat el lema i el logotip de l’objectiu general del centre educatiu per al curs 2020/21. El lema és Estima't i cuida't!, ideat per la Marina Sunyer (de 4t d’ESO) i el logotip ha estat dissenyat per la Paula Ceniceros (de la classe de Llevant de Primària). El centre ha explicat en un comunicat que l'objectiu és "ajudar els nostres alumnes a créixer com a persones saludables" i afegeixen que assumeixen aquest repte perquè volem dotar els nostres alumnes del coneixement necessari perquè construeixin aquest estil de vida saludable.

El centre explica que "com a novetat especial, aquest curs hem volgut involucrar tota la nostra comunitat educativa en l’assoliment d’aquesta dimensió, així que convidem totes les famílies i tothom qui vulgui sumar-s’hi resolent uns reptes que anirem publicant a les xarxes socials i que ens ajudaran a escampar el model de persona saludable de forma diferent i, esperem, també divertida".

Foto: El lema i logotip escollit han estat dissenyades per alumnes del centre / Escola Tabor

0
0
0
s2sdefault

Altres notícies

Clam contra les violències masclistes
26 Nov 2021 11:08 - RedaccióClam contra les violències masclistes

L'Ajuntament de Santa Perpètua va commemorar ahir el 25N Dia Internacional per a l'erradicació de [ ... ]

El grup Periferia actua a CAM Bernades aquest dissabte
26 Nov 2021 11:30 - RedaccióEl grup Periferia actua a CAM Bernades aquest dissabte

Demà dissabte la CAMissió amb la col·laboració de la Regidoria de Joventut organitza la segona activitat [ ... ]

L'acte institucional per commemorar el 25N serà aquesta tarda a la Sala de Plens
25 Nov 2021 12:05 - NataliaL'acte institucional per commemorar el 25N serà aquesta tarda a la Sala de Plens

L'Ajuntament de Santa Perpètua commemora avui 25N el Dia Internacional per l'erradicació de les violències [ ... ]