hola

L'Escola Tabor ha presentat el lema i el logotip de l’objectiu general del centre educatiu per al curs 2020/21. El lema és Estima't i cuida't!, ideat per la Marina Sunyer (de 4t d’ESO) i el logotip ha estat dissenyat per la Paula Ceniceros (de la classe de Llevant de Primària). El centre ha explicat en un comunicat que l'objectiu és "ajudar els nostres alumnes a créixer com a persones saludables" i afegeixen que assumeixen aquest repte perquè volem dotar els nostres alumnes del coneixement necessari perquè construeixin aquest estil de vida saludable.

El centre explica que "com a novetat especial, aquest curs hem volgut involucrar tota la nostra comunitat educativa en l’assoliment d’aquesta dimensió, així que convidem totes les famílies i tothom qui vulgui sumar-s’hi resolent uns reptes que anirem publicant a les xarxes socials i que ens ajudaran a escampar el model de persona saludable de forma diferent i, esperem, també divertida".

Foto: El lema i logotip escollit han estat dissenyades per alumnes del centre / Escola Tabor

0
0
0
s2sdefault

Altres notícies

Les bufadores que ha adquirit l'Ajuntament arribaran a La Palma la setmana vinent
15 Oct 2021 13:06 - NataliaLes bufadores que ha adquirit l'Ajuntament arribaran a La Palma la setmana vinent

L'Ajuntament de Santa Perpètua, amb la col·laboració de l'empresa local Due Logística, ja ha enviat [ ... ]

El DOT inicia noves càpsules sobre ofimàtica, identitat digital i xarxes socials
15 Oct 2021 08:24 - NataliaEl DOT inicia noves càpsules sobre ofimàtica, identitat digital i xarxes socials

La Regidoria de Desenvolupament Local posa en marxa aquest mes d'octubre noves càpsules formatives [ ... ]

Tret de sortida de la novena edició del projecte ElectroCatFP
14 Oct 2021 09:36 - NataliaTret de sortida de la novena edició del projecte ElectroCatFP

L'Ajuntament de Santa Perpètua ha començat a preparar la novena edició de l'ElectroCatFP. Representants [ ... ]