hola

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

l'entitat. Club Esportista Fondistes Fem Força

Quin és el vostre objectiu?
Som una entitat esportiva que fomenta la pràctica de l’atletisme. Ens vam constituir l’any 2004 gràcies a la unió de diversos fondistes de Santa Perpètua amb la necessitat de formar part d’un club i poder entrenar conjuntament. L’any 2013, després de veure que les curses escolars del poble s’omplien de joves a qui els agradava córrer, vam decidir que era el moment de crear l’escola d’atletisme. Vam començar amb un petit grup i avui dia som mig centenar de nens i nenes a més d’un grup d’adults que ha anat creixent.

Quins valors voleu transmetre? 
Malgrat que les competicions són individuals, el 90% de l’activitat es basa en entrenaments grupals. És en aquestes sessions on volem transmetre el respecte entre companys, la unitat, la importància de l’esforç i altres valors per créixer com a persones.

Qui pot formar part de l’entitat?
Som un club petit però, tot i així, hi ha una cinquantena de nens i nenes dividits en tres grups d’entrenament en funció de la seva edat i nivell, cadascú amb el seu tècnic. A més, hi ha un grup d’uns vint adults també dirigits per un tècnic. El nostre club està obert a qualsevol persona major de set anys amb ganes de gaudir en companyia de gent que comparteix la mateixa afició millorant també el seu nivell. Qualsevol veí del poble pot venir a conèixer-nos sense cap compromís a l’Escola Bernat de Mogoda els dimarts i dijous de 19:00 a 20:30 h.

Què aporta una entitat com la vostra al municipi?
La nostra entitat cobreix una necessitat que tenia Santa Perpètua: promocionar la pràctica d’esport entre la gent que, pel seu compte, no s’hauria iniciat al món de l’atletisme. Cada cop més veiem l’interès del nostre veïnat a l’hora de participar a les curses que s’organitzen a la nostra ciutat.


Les activitats

2 i 23 de Juny:
· Els 10 de Santa, cursa que s’emmarca dins la Festa de l’Esport.
· El nostre club porta la Flama del Canigó el dia de Sant Joan.
Principis de novembre: 
Night Trail Santa Perpètua 
· Tot l’any:
Participem en les set curses que s’organitzen al nostre municipi

Contacte

Dimarts i Dijous a l’Escola Bernat de Mogoda de 19 a 20.30 h
Web: www.fondistes-pepa.org
Instagram: ceffemforca

0
0
0
s2sdefault

Altres la Contra

“Transmetem els pilars d’una vida saludable”
18 Set 2019 14:35 - Cesca Mejías“Transmetem els pilars d’una vida saludable”

  l'entitat. Club Natació Santa Perpètua

Quin és el vostre objectiu?
Som un club esportiu sense [ ... ]

“Les Gitanes són cultura, tradició i folklore”
21 Jun 2019 12:21 - Redacció“Les Gitanes són cultura, tradició i folklore”

l'entitat. Associació catalana Vovinam VietVoDao

Quin és el vostre objectiu?
Som un grup de dansa tradicional [ ... ]

“Ser forts per ser útils és el nostre lema”
07 Jun 2019 12:17 - Cesca Mejías“Ser forts per ser útils és el nostre lema”

l'entitat. Associació catalana Vovinam VietVoDao

Quin és el vostre objectiu?
El nostre objectiu principal [ ... ]