hola

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

l'entitat

Quan va néixer i per què?
L’entitat la Casa Andalucía de Santa Perpètua va néixer el juny d’ara fa just 6 anys amb la voluntat de donar resposta a la inquietud que teníem un grup de joves de crear una entitat que promocionés la cultura andalusa a la ciutat amb una visió jove i arrelada al municipi.

Quin és el vostre objectiu?
L’objectiu ha estat sempre promoure la cultura andalusa i el flamenc teixint ponts entre els pobles andalús i català, amb un arrelament a Santa Perpètua. 

Quins valors promoveu?
Valors com la solidaritat entre pobles i l’agermanament de les cultures com a camí per avançar com a societat; el respecte i la passió per la cultura són altres trets definitoris de la nostra entitat.

Qui pot formar part de l'entitat?  
Per formar part de la entitat només cal que ens enviïn un correu electrònic a l’entitat casaandalucia.spm@gmail.com indicant el telèfon i ens hi posarem en contacte.

Què aporta una entitat com la vostra?
Som una entitat viva i oberta que encetem el futur amb molt d’optimisme i justament fa dues setmanes hem fet renovació de la nostra Junta Directiva per donar veus a altres persones, i continuar el treball fet fins ara i aprofitem aquest marc per donar les gràcies a totes les persones que han format part de l’anterior junta per la seva dedicació i esforç que ha fet que l’entitat tingui el reconeixement que gaudeix i animar els nous membres a qualsevol persona que vulgui formar-ne part a sumar-s’hi amb nosaltres

Les activitats

Amb aquest optimisme hem tancat el curs amb l’exhibició dels quadres de ball de l’entitat al Parc Municipal, en un acte molt emotiu per a nosaltres, ja que reflectim tot el treball de l’any, i després de l’estiu afrontem els propers reptes com el muntatge de la nostra Caseta de Festa Major, que igual que fem a la la Caseta de Festa Major d’hivern fem una programació pròpia variada com exhibicions de danses de disciplines diferents al flamenc, dinars populars, exhibicions de cant i ball, activitats i xocolatada infantil i una oferta gastronòmica molt andalusa; Festival Solidari al Nadal, i participacions a les festes populars organitzades per l’Ajuntament, Fira Santa Llúcia o Carnaval són altres de les nostres activitats programades properament.

Contacte

Mail: casaandalucia.spm@gmail.com
Facebook i Instagram: casaandaluciasta.perpetua


 

0
0
0
s2sdefault

Altres la Contra

“Volem que els infants aprenguin divertint-se al Teatre”
08 febrer 2019 10:10 - Marta Hiraldo“Volem que els infants aprenguin divertint-se al Teatre”

l'entitat

Quin és el vostre objectiu?
· Realitzar una programació estable d’espectacles professionals [ ... ]

“És molt important que família i escola es donin la mà”
25 Gen 2019 14:25 - Marta Hiraldo“És molt important que família i escola es donin la mà”

l'entitat

Quin és el vostre objectiu?
1. Facilitar la relació entre les famílies, la direcció i el [ ... ]

“El comerç local crea vincles entre botiguers i ciutadania”
11 Gen 2019 14:39 - Marta Hiraldo“El comerç local crea vincles entre botiguers i ciutadania”

l'entitat

Quin és el vostre objectiu?
L’objectiu de la nostra entitat és promoure el comerç local [ ... ]